Sepet

Diecast Pazar Nedir?

30 yılı aşkın "biriktirme merakı"mızın son 20 yılda sınırlarımızı aşması sonucunda koleksiyonerliğe geçiş yapması ile köklenen birer diecast aşığıyız. 

Bu platformun kurulması da tam olarak bu aşka hizmet etmek ve bu aşkı paylaşan tüm hobi gönüllülerini bir çatı altında toplayabilmek adına karara bağlanmıştır.

Nihayet uzun saatler ve hatırı sayılır derecede verilen emekler sonunda Tükiye'ye böyle bir platformu kazandırmış olmanın sevinci tüm yorgunluğumuzu aldı. 

Diecast Pazar; öncelikli olarak, Türkiye'deki diecast koleksiyonerlerinin ürünlerini sergilemesi ve değerinde satabilmesi ve nihayet aradığı modellere yine aynı şekilde değerinde kavuşabilmesi adına yayına geçirildi. Şimdiye kadar bir çok sosyal medya platformunda yahut farklı farklı satış sitelerinde peşlerinde koştuğumuz modellere  çoğu zaman gerek finansal anlamda gerek ise etik bir çok problem sebebiyle ulaşamadık. Yahut ulaşsak bile her zaman bir şeylerin eksik olduğunu hatta belki de fazla olduğunu bir şekilde hissettik. 

İşte şimdi bu ortak platform sayesinde tüm modelleri bir arada görebilmek farklılıklarını inceleyebilmek işin uzmanları ile doğru değerlendirmeleri yapabilmek mümkün. 

30+ yılın verdiği diecast tecrübesi ile platform kurucularının da sınırsız desteği ile aslen tüm satıcı ve alıcı hobi gönüllülerinin birbirlerine yardımcı olması ve nihayetinde keyifle bu hobiye devam edebilmeleri ve hatta yaygınlaştırmaları için 2019 yılı son çeyreğinde fikri alt yapısı ortaya konan fizibiliteleri yapılan ve 2020 yılının başında çalışmalarına başlanan Diecast Pazar satış platformunun tüm teknolojik altyapısı alanında söz sahibi profesyonel firmalar tarafından oluşturuldu. 

Diecast Pazar sistem olarak güvenli bir paylaşım ve satış platformu olmayı her zaman ön planda tutmayı hedeflediği gibi aynı zamanda gayri teknik manada aslında hobi gönüllülerinin birbirleri arasında bir köprü olmayı tabiri caiz ise güvenli bir ticaret limanı olmayı arzu eder ve çalışmalarını bu minvalde yürütür. 

Dosdoğru paylaşım ve ticaret politikaları ile tüm hobi gönüllülerini tek çatı altında toplamayı amaçlayan bu platform ile güvenle hep daha iyiye ... 
Saygılarımızla