SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Nasıl sipariş verebilrim

Beğendiğiniz ürünü satın al / sepete ekle butonlarından aktif olan herhangi biri ile seçerek sepetinize ekleyin. Alışverişi tamamla butonunu kullanarak yahut sayfa sağ üst köşede bulunan market sepeti ikonuna tıklayarak siparişi tamamlama sayfasına gelin burada üyelik bilgilerinizi eksiksiz doldurarak sonraki adımları izleyin. Ödeme ekranında mutlaka mesafeli satış sözleşmesi ve kvkk sözleşmeleri gibi sözleşmeleri kabul ettiğinize emin olun. Alışverişi tamamlayı tıklayarak bankanızın ödeme onaylandı mesajının tarafınıza gelmesini bekleyebilirsiniz.

 • Siparişi verdim peki kargo ne zaman olur?

Tamamladığınız alışverişlere ait ürünler aynı anda stok envanter birimimizin ekranına düşer ve ilgili ürünler ile ilgili stok çalışması yapılır. Olumlu sonuç halinde ürünleriniz; eğer ödeme, gün içinde 12:00 a kadar yapılmış ise aynı gün kargoya sevk edilir. ( cumartesi 11:00 ) , eğer ödeme günün geri kalan kısmında yapılabildi ise ertesi gün yine 12:00 a kadar olan kargolar ile ilgili kargo acentesine teslim edilir. Kargo bekleme süresi en fazla 48 saattir bu sürenin aşması durumunda tarafınıza yazılı olarak bilgi verilecektir.

 • Kargom ne zaman gelir

Şuan işbirliği içerisinde olduğumuz Sürat Kargo Türkiye içerisinde maksimum dağıtım süresini 3 iş günü olarak belirlemiştir. 1 yıldan fazla süredir işbirliği içinde bulunduğumuz bu kargo firmasının tecrübe ile tespit edilmiş dağıtım süresi ortalama 1,5 iş günüdür.

 • Sadece yukarıda belirttiğiniz kargo firması ile mi çalışıyorsunuz

Evet, bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi Diecatpazar ve Sürat Kargoişbirliği anlaşması imzalamış ve mali yıl başı itibarı ile yürürlüğe koymuştur.

 • Kargo ücreti ne kadar

Yurt içi gönderimlerde; 5desi yani 4 ila 6 adet 1:64 ölçek model araba kargosu 1750tl ve üzeri gönderimlerde tarafımızdan karşılanmaktadır. Bu tutarın altındaki alışverişlerde 99,99tl Ocak 2024 tarihi itibari ile kargo bedeli tahsil edilir. ( Bu tutarı güncelleme hakkıSürat Kargo'da mahfuzdur. *Değişken kargo ücretlerinden firmamız sorumlu değildir.)
*Değişken kargo ücretleri nedir?:
Bazı yörelerde kargo firma acenteleri olmadığından buralara mobil acente ile hizmet verilmekte ve haliyle kargo ücretleri de yükselmektedir.

 • Yurt Dışı kargo yapıyor musunuz

Yurt dışına gönderim talepleri için lütfen iletişim bölümünde bulunana whatsapp müşteri hizmetleri hesabımız yahut yine iletişim bölümündeki form kısmından bize ulaşınız. Şuan için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Askeri Bölge dışında kargo gönderimi yapılmamaktadır.

 • Kargo takibini nasıl yapabilirim

Sitemiz yada mobil uygulamamız üzerinden hesabınıza giriş yaparak siparişlerim kısmından kargolarınızı takip edebilirsiniz. Sistemsel bir takım aksaklıklardan dolayı eğer bu sayfaya ulaşamıyor iseniz müşteri hizmetlerimiz ile bağlantıya geçebilir ve destek alabilirsiniz.

 • İade ürünlerin kargolarını kim ödüyor?

İade işlemlerinizi başlatmadan önce görüşmeniz gereken müşteri hizmetleri yetkilisi ile bu konu netleştirilecektir. Eğer sorun tarafımızdan kaynaklı ise kargoyu firmamız karşılar aksi takdirde tüm masraflar size aittir.

 • Ürünleriniz lisanslı ürünler mi?

Evet, uzmanı olduğumuz 1:64 ölçek modeller ve satışını yaptığımız diğer tüm modeller, Ferrari,Ford,Mercedes,Bentley,Chevrolet vb. dünyanın en ünlü ve büyük otomobil üreticilerinin lisanslı ürünleridir.

 • 1:64 ölçek model araba kaç cm?

Gerçekte de olduğu gibi araba modellerinin boyutları farklılıklar gösterdiği gibi diecast model arabalar için de bu geçerlidir. Lakin standart bir arabanın ortalama model boyutlarından bahsedecek olursak şu yaklaşık ölçüler söz konusudur:
1:18 ölçek model araba uzunluğu : 25cm
1:24ölçek model araba uzunluğu : 19cm
1:32ölçek model araba uzunluğu : 15cm
1:43ölçek model araba uzunluğu : 10cm
1:64ölçek model araba uzunluğu : 7cm
1:76ölçek model araba uzunluğu : 6cm

 • Ürünstok bilgisi alabilir miyim

Bu bilgi sadece xml ile gönderilir vetoptan satış departmanımıza akredite olmuş toptan ürün alan firmalara/satıcılara verilen kısmi gizli bilgidir. Son kullanıcı ile paylaşılamamaktadır.

 • Stok sorununuz var mı

Hayır, lakin takdir edersiniz ki mağazaların ve internet mağazasının stoklarının yoğunluk dönemlerinde senkronize edilmesi hayli zorlaşmaktadır. Bu yüzden aldığınız bazı ürünlerde depolama birimimiz tarafından stok dışı olduğu tespit edilen olursa en fazla 48 içinde tarafınızda yazılı bilgilendirme geçilir. Dilerseniz ürün iptali dilerseniz de değişim yapılır.

 • Ödeme sisteminiz ne kadar güvenilir

Sitemiz güçlendirilmiş şifreleme altyapısını kullanmaktadır. Bunun da ek olarak işbirliği içerisinde bulunduğumuz bir de Güvenli Ödeme Sistemi "PARAM" kullanılmaktadır. Ödemeleriniz bu sistemin güvencesi altındadır.https://param.com.tr adresinden ilgili güvenlik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 • Kartım izinsiz kullanıldı ne yapabilirim

Tabi ki böyle bir durumda ilk yapılması gereken ilgili bankanın aranıp durumun bildirilmesidir. Bizim kanadımızda ise bankanızın tarafımıza ödeme garantisi vermesi ile süreçte herhangi bir değişiklik yaşanmaz ürün size ulaşır ücret de tarafımıza iletilir. Lakin banka tarafından ücretin tarafımıza iletilmemesi durumda firmamızın mağduriyetinin ve masraflarının alıcı tarafından karşılanması gerekmektedir. PARAM güvenli ödeme sistemleri ile yapılan alışverişlerinizde ise bu şekilde bir problem ile karşılaştığınızda geniş Param Müşteri Hizmetleri ağı sizlere yardımcı olup sorununuzu çözecektir.

 • Ürünü iptal edebilir miyim

Tabi ki, lakin müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçtikten sonra iptal prosedürünü başlatmak sürecin düzenli ve hızlı ilerlemesine yardımcı olur.
Ürün iptali gerçekleştikten sonra 15 gün içerisinde ilgili karta iade yapılır. Eğer eft yapıldı ise bu süre en fazla 24 saattir.

 • İade etmek istersem

İade şartlarından en önemlisi ürünün size ulaştığı şekilde iade edilmesidir. Bu sebep ile tarafınıza kargo ile ulaşan ürünlerin kargo personelinden teslim alınırken fotoğraf yahut videolarının çekilmesi önemlidir. Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçtikten sonra iadeprosedürünü başlatmak sürecin düzenli ve hızlı ilerlemesine yardımcı olur. İade sebebi tarafımızdan kaynaklı ise karşı ödemeli olarak ürün sürat kargoya müşteri hizmetlerinden alınacak kargo kodu ile teslim edilebilir. Eğer herhangi farklı bir sebep ile iade etmek istiyor iseniz kargo ücreti tarafınıza aittir.

 • İade ürün adresi ne olacak

Müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçtikten sonra başlatılacak olan iade işlemlerinde adres diecastpazar butik adresimizdir. İletişim kısmından bu adrese ulaşabilirsiniz.

 • Mağazanız var mı

Diecastpazar butik mağazamızın adresine iletişim bölümünden ulaşabilir ve model arabalar ile ilgili 1000+ den fazla ürünü burayı ziyaret ederek görebilirsiniz.

 • Fiili olarak ürün değişimi yapabileceğim bir yer var mı

Evet, İstanbul Sultanbeyli Diecastpazar butik e gelip burada ürün değişimi ile iligli görüşme yapabilir, onaylandıktan sonra ürününüzü değiştirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR